Fotovoltaická firma Schlieger loni téměř čtyřnásobně zvýšila obrat na 3,4 mld.Kč

Česká společnost Schlieger, která podniká s fotovoltaikou a dalšími obnovitelnými zdroji energie, loni meziročně téměř čtyřnásobně navýšila obrat na 3,4 miliardy korun. Firma loni v Česku instalovala zhruba 9000 energetických systémů. Zároveň se rozšířila do zahraničí, začala podnikat i v Německu, Rakousku a na Slovensku. V expanzi chce pokračovat i letos. Společnost o tom informovala ČTK. Zda při loňském hospodaření zaznamenala zisk, či ztrátu, firma neuvedla.

Miliarda od státu

Schlieger profitoval z pokračujícího zájmu o obnovitelné zdroje energie. Ten podle firmy podporovala vedle energetické krize také kontinuální dotační politika státu. Společnost loni vyřídila pro své klienty 5167 žádostí, za které stát vyplatil miliardu korun.

Podnik loni vstoupil také na trhy sousedních zemí. Důležité je podle firmy hlavně Německo, v Norimberku Schlieger otevřel vlastní centrálu a síť 50 obchodních zástupců. Do konce letošního roku si chce firma zajistit kompletní regionální pokrytí celého Německa. Cílem pak je podle firmy uzavírat přes 100 smluv měsíčně, především na dodávky fotovoltaiky. V roce 2024 očekává na německém trhu obrat až 350 milionů Kč.

Německo

Zkušenosti z německého trhu chce podnik využít také při další plánované expanzi v západní Evropě. „Za mimořádně perspektivní pro rozvoj našich aktivit považujeme země Beneluxu a Skandinávii,“ uvedl provozní ředitel Schliegeru Pavel Matějovič.

Schlieger vznikl v roce 2010, od té doby realizoval přes 17 000 instalací energetických zařízení, zejména fotovoltaických elektráren, tepelných čerpadel a solárních kolektorů.

-čtk-

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...