Škoda příští rok představí městský elektromobil Epiq za 600.000 Kč

Automobilka Škoda Auto v příštím roce představí malé městské elektrické SUV pod názvem Epiq s cenou kolem 25.000 eur, tedy v přepočtu za zhruba 600.000 Kč. Vůz o délce 4,1 metru má mít dojezd přes 400 km. Malý crossover, jehož designovou studii dnes firma zveřejnila, bude stát asi polovinu ceny současného jediného elektromobilu Škody Enyaq. Škoda Auto studii představila na dnešní on-line tiskové konferenci. Letos na podzim pak automobilka představí model Elroq, který bude prvním ze šesti chystaných elektrických modelů, jež chce automobilka uvést v nejbližších letech.

Klíčové aspekty

Podle předsedy představenstva společnosti Klause Zellmera připravovaná Škoda Epiq nabídne výjimečnou hodnotu a prostorný interiér v kompaktní karoserii. „Nasloucháme našim zákazníkům, a proto rozšiřujeme portfolio čistě elektrických vozů do segmentu malých automobilů. Studie modelu Škoda Epiq přináší moderní design spojený s velkým dojezdem a uživatelsky přívětivými technologiemi. Klíčovým aspektem přitom zůstává cenová dostupnost,“ uvedl Zellmer.

Epiq nabídne prostor pro pět osob a zavazadlový prostor o objemu až 490 litrů. Designová studie má výrazně tvarovanou kapotu s nápisem Škoda. Leskle černá maska Tech-Deck Face představuje nové pojetí přídě vozů Škoda a zároveň ukrývá elektrická zařízení, jako jsou radar a přední kamera. Po stranách masky se nachází LED moduly ve tvaru písmene T s dvojí funkcí denního svícení a směrových světel. Přední světlomety jsou umístěné v nižší, sekundární poloze.

Na dvouramenném volantu se objevuje nový nápis Škoda, stejně jako fyzická tlačítka a otočné ovladače usnadňující ovládání základních funkcí za jízdy. Uživatelský zážitek podle firmy také rozšiřuje mobilní digitální klíč, jenž umožňuje nastavení prostřednictvím chytrého mobilního telefonu. Škoda Epiq také podporuje obousměrné nabíjení, což z vozu učiní pojízdné elektrické úložiště, které může energii poskytovat domácím a jiným spotřebičům.

Výroba

Malý městský crossover bude vyráběný v továrně Seatu ve španělské Pamploně jakožto společný projekt vývoje a výroby značek Škoda, Cupra a Volkswagen, které tvoří skupinu objemových značek Core koncernu Volkswagen. Škoda Auto již dříve oznámila, že investuje do své transformace v oblasti elektromobility v nadcházejících letech 5,6 miliardy eur (v přepočtu zhruba 141 miliard korun).

-čtk-

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...