Značka VW vloni vystřídala Teslu v čele německého trhu s elektromobily

Německá značka Volkswagen v loňském roce vystřídala americkou Teslu v čele německého trhu s automobily s čistě elektrickým pohonem. Vyplývá to z podrobnějších údajů o loňském vývoji německého automobilového trhu, které dnes zveřejnil Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA).

Nárůst prodeje automobilů VW

Úřad už na začátku ledna oznámil, že celkový prodej nových automobilů s čistě elektrickým pohonem v Německu se vloni zvýšil o 11,4 procenta na 524.219 vozů. Dnešní údaje ukázaly, že značka VW na tomto trhu vykázala nárůst skoro o 12 procent na 70.628 vozů, zatímco Tesla zaznamenala pokles o devět procent na 63.685 vozů.

Škoda auto

VW je hlavní značkou německého automobilového koncernu Volkswagen, do kterého patří i Škoda Auto. Po zahrnutí všech koncernových značek byl vloni náskok skupiny Volkswagen na německém trhu s automobily s čistě elektrickým pohonem před Teslou ještě výraznější.

Škoda Auto podle údajů KBA vloni zvýšila prodej nových automobilů s čistě elektrickým pohonem v Německu téměř o 93 procent na 23.499 vozů. Součástí koncernu Volkswagen jsou také například značky Audi, Seat či Porsche.

-čtk-

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...