Volkswagen zahájil provoz první plně vlastněné továrny na baterie v Číně

Německá automobilka Volkswagen zahájila provoz první plně vlastněné továrny na baterie v Číně. Oznámilo to dnes vedení města Che-fej v provincii An-chuej na východě země, kde závod leží. Volkswagen tam do konce letošního roku zahájí i sériovou výrobu čistě elektrických modelů založených na platformě MEB, uvedla s odkazem na sdělení zastupitelstva agentura Reuters.

Investice

Západní firmy v minulosti v Číně fungovaly zpravidla jen v rámci společných podniků s čínskými společnostmi. Celková investice do továrny na baterie, s jejímž provozem nyní Volkswagen začíná, činí 1,5 miliardy jüanů (4,7 miliardy Kč).

Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto, se v Číně angažuje dlouhodobě. Čínská média s odvoláním na své zdroje v srpnu informovala, že Volkswagen jedná s čínským start-upem Zhejiang Leapmotor Technology o spolupráci na značce Volkswagen Jetta. V červenci Volkswagen a čínská automobilka Xpeng oznámily partnerství za účelem společného vývoje elektrických vozidel na platformě Edward, kterou vyvinul Xpeng. Čínská automobilka ji použila jako základ pro svůj Model G9.

Konec na východě?

Reuters loni v prosinci s odkazem na rozhovor šéfa automobilky Škoda Klause Zellmera napsal, že Škoda Auto zvažuje odchod z čínského trhu a že se o tom rozhodne v letošním roce. Česká automobilka tehdy připustila diskuse o dalším směřování na čínském trhu.

zdroj: ČTK

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...