Volkswagen plánuje levný elektromobil pro Evropu v roce 2027

Největší evropská automobilka Volkswagen bude vyvíjet levné elektromobily, aby mohla lépe konkurovat čínským výrobcům. Cílem je vyrábět elektromobily pro evropský trh v ceně kolem 20.000 eur (přes 493.000 Kč). Světová premiéra je plánována na rok 2027. Automobilka se svým oznámením přišla poté, co začátkem měsíce zkrachovala jednání o spolupráci na tomto projektu s Renaultem.

Úroveň Elektrické Mobility pro Evropu

„Je to základní úroveň elektrické mobility z Evropy pro Evropu,“ uvedl generální ředitel Volkswagenu Oliver Blume. „Tímto se jasně hlásíme k Evropě jako průmyslové lokalitě, k evropské průmyslové politice a v konečném důsledku jednáme v zájmu evropských zákazníků,“ dodal.

Konkurence z Číny

Rozhodnutí přichází v době, kdy se do Evropy derou čínští konkurenti, aby získali podíl na trhu a zaútočili na zavedené evropské výrobce automobilů na jejich domácí půdě. Řada z čínských firem má až o 30 procent nižší výrobní náklady než jejich západní kolegové.

Volkswagen minulý týden uvedl, že evropský průmysl má dva až tři roky na to, aby se připravil na konkurenční hrozbu. Varoval, že jinak je ohroženo přežití odvětví, napsala agentura Reuters.

Standardy Technologie a Kvality

Šéf značky Volkswagen Thomas Schäfer uvedl, že navzdory nízké ceně bude plánovaný základní model stanovovat standardy v oblasti technologií, designu a kvality. Dodal ale, že elektromobilita z Evropy pro Evropu může uspět pouze s politickou podporou a konkurenceschopnými rámcovými podmínkami.

Zdroj: čtk

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...