Volkswagen bude dodávat díly do elektromobilů indické automobilce Mahindra

Německý koncern Volkswagen plánuje dodávat indické automobilce Mahindra komponenty a baterie pro elektromobily. Snaží se tak proniknout na vznikající indický trh s automobily na alternativní pohon, uvedla dnes agentura Reuters. Mahindra má mimo jiné licenční smlouvu na používání známky Jawa.

Mahindra a Volkswagen

Některé ze svých pěti plánovaných elektrických sportovně-užitkových vozů (SUV), které by měly být uvedeny na trh v prosinci, Mahindra vybaví komponenty z platformy MEB a jednotným bateriovým článkem společnosti Volkswagen. Smlouva o dodávkách podepsaná v roce 2022 bude platná několik let a zajišťuje celkový objem přibližně 50 gigawatthodin (GWh), uvádí Mahindra.

Modulární platforma MEB je společný technologický základ plně elektrických vozů koncernu Volkswagen. Různé modely různých značek využívají stejnou technologii. Pomocí jednotného bateriového článku chce koncern snížit náklady na baterie na polovinu.

Rostoucí zájem o elektromobily v Indii

Zájem světových automobilek o rozvíjející se indický trh s elektromobily stoupá. V Evropě a ve Spojených státech poptávka po autech s alternativním pohonem po několika letech prudkého růstu zpomaluje.

Německý výrobce luxusních aut BMW má za to, že do roku 2025 budou elektromobily tvořit 25 procent jeho celkového prodeje aut v Indii. Loni to bylo deset procent. Americký podnikatel a šéf automobilky Tesla Elon Musk uvedl, že automobilka bude v Indii pravděpodobně „významným způsobem investovat“.

Indický trh s elektromobily sice roste, ale je malý. Z aut prodaných loni v Indii jich mělo elektrický pohon jen 2,3 procenta. V zemi stále chybí potřebná infrastruktura a také státní pobídky.

Zdroj: čtk

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...