Tesla loni zvýšila prodej elektromobilů v Česku pětinásobně na 1618 aut

Prodej nových elektromobilů značky Tesla v Česku loni vzrostl pětinásobně na 1618 aut. Tesla se tak stala nejprodávanější značkou bateriových vozů v ČR za loňský rok před Škodou se 1442 elektromobily a Volkswagenem (607 aut). Vedle toho si Češi zaregistrovali 564 ojetých aut Tesla z dovozu. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Úspěch modelu Y

Příští týden uplyne pět let od představení modelu Y, který se stal nejprodávanějším modelem značky. Prvenství mu patří i v Česku, kde si jej loni pořídilo 785 zájemců. Byl druhým nejprodávanějším elektromobilem za Škodou Enyaq.

Důvodem výrazného meziročního nárůstu prodejů Tesly bylo razantní snížení cen v minulém roce. Jen v prvním loňském čtvrtletí zlevnil model Y v Česku o 23 procent na 1,16 milionu Kč a další cenové úpravy následovaly. Letos v lednu pak přišlo další snížení ceny o desetinu na aktuálních 1,045 milionu korun. Model Y se tak dostal pod cenu dosud nejlevnějšího modelu 3. Vyšší modely americké značky naopak letos o desítky tisíc zdražily. Cena Škody Enyaq v současnosti začíná na 1,24 milionu korun.

Pozice elektromobilových značek v Česku

Celkově je podle údajů Centra dopravního výzkumu Tesla s více než 4100 registrovanými vozy druhou nejrozšířenější značkou elektromobilů v Česku za domácí Škodou Auto, která má okolo 4200 registrací. Třetí je Volkswagen s 2600 registrovanými elektrickými vozy.

Zdroj: čtk

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...