Slavičín chce v následujících letech snížit emisní stopu města o polovinu

Slavičín na Zlínsku chce v následujících letech snížit emisní stopu města o polovinu. Zastupitelé města schválili Akční plán pro udržitelnou energii a klima. Město již vyvinulo systém centrálního vytápění na biomasu. „Budeme ho ještě prodlužovat,“ řekl dnes ČTK starosta Tomáš Chmela (STAN). Radnice chystá také další opatření.

Fotovoltaika

„Bude také pokračovat zateplování veřejných budov, osazování budov fotovoltaikou. Jde také o další zavádění elektromobility do vozového parku města,“ uvedl starosta. Město s více než 6000 obyvateli má zatím dva elektromobily.

Slavičí již dříve vstoupil do celosvětového Paktu starostů a primátorů za udržitelnou energii a klima. Loni město nechalo zpracovat akční plán, který letos zastupitelé schválili. „Je výbornou zprávou pro město i pro celý kraj, že se slavičínští zastupitelé odhodlali schválit tento plán. Jde o soubor návrhů a opatření, jak v následujících letech snížit emisní stopu města o polovinu. I když se jedná o ambiciózní cíl, příroda ani klima se bez našeho přičinění nezlepší. Vůle je prvním krokem k úspěchu,“ uvedl Chmela.

Nová realita

Vznikla také tradice dne pro klima. „Zájem veřejnosti o dva ročníky Místního dne pro klima mě velmi těší. Je vidět, že spojení zábavy s poučením je dobrým způsobem, jak předat návštěvníkům poselství o nutnosti přizpůsobit se nové realitě související se změnou klimatu,“ uvedl starosta. Místní dny pro klima jsou plánované i v dalších letech. Obyvatelé města také dostanou příručku, jak mohou ke snižování emisní stopy přispět.

zdroj: ČTK

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...