Hulín ve školkách investuje do vzduchotechniky, fotovoltaiky i vylepšení třídy

Město Hulín na Kroměřížsku přes léto ve dvou mateřských školách, které zřizuje, investuje do rekonstrukce vzduchotechniky, fotovoltaické elektrárny nebo modernizace třídy. Náklady činí v součtu 6,8 milionu korun.

Čerství vzduch ve třídách

V mateřské škole Družba rekonstruují řemeslníci vzduchotechniku s rekuperací. Díky technologickému vylepšení bude dětem proudit do tříd novým potrubím čerstvý vzduch, v zimním období navíc již předehřátý. Podle zástupců radnice se tím zvýší komfort pobytu ve školce a současně se splní nové hygienické limity. „Při této příležitosti bude modernizovaná také kuchyně a instalována fotovoltaická elektrárna na střeše budovy, která pomůže snížit spotřebu elektrické energie,“ uvedl starosta. Ve školce Družba radnice proinvestuje 5,5 milionu korun.

Rozsáhlá rekonstrukce

V mateřské škole v místní části Záhlinice město zmodernizuje celou třídu. V plánu je výměna elektroinstalace, osvětlení a doplnění elektrických zásuvek, aby bylo možné více využívat novou didaktickou techniku. Počítá se také s výměnou radiátorů, nábytku a opravou podlah. Třídu řemeslníci rozšíří o šatnu, dosavadní malou šatnu zvětší a nově vybaví. „Návrhu na proměnu třídy se hodně věnovaly paní učitelky a nabídly řadu postřehů a řešení,“ doplnil Žůrek. Práce v záhlinické školce vyjdou na 1,3 milionu korun.

Zdroj: ČTK

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...