Huawei na veletrhu SNEC 2023 představuje strategii FusionSolar

Společnost Huawei představila na 16. ročníku veletrhu SNEC PV Power Expo v Šanghaji svou nejnovější strategii FusionSolar a řešení pro inteligentní fotovoltaické panely + systémy pro ukládání energie (ESS) pro všechny scénáře. Tyto nové produkty dokládají závazek společnosti Huawei podporovat globální transformaci směrem k uhlíkové neutralitě.

Prezident společnosti Huawei Digital Power Hou Jinlong ve svém hlavním projevu zdůraznil význam urychlené transformace energetiky z fosilních paliv na obnovitelné zdroje energie vedené snahou o uhlíkovou neutralitu, energetickou nezávislost a obchodní hodnotu. Společnost Huawei Digital Power ve spolupráci s partnery integruje nejen digitální technologie a technologie výkonové elektroniky, ale i datové a energetické toky, aby mohla zákazníkům po celém světě dodávat nízkouhlíkové produkty a řešení pro všechny scénáře. Cílem je vybudovat inovativní infrastrukturu energetických systémů, která podpoří rozvoj fotovoltaiky a ESS.

Nová generace strategie FusionSolar 

Prezident divize pro inteligentní fotovoltaiku společnosti Huawei Digital Power Chen Guoguang představil zcela novou strategii FusionSolar. Tato strategie se zaměřuje na konvergenci technologií 4T (Watt/Bit/Heat/Battery), zavádění vysoce kvalitních průmyslových standardů ve spolupráci partnery a vylepšování svých šesti partnerských ekosystémů. Chen také představil řešení společnosti Huawei pro inteligentní fotovoltaiku (PV)+ESS zaměřená na budoucnost a vhodná pro všechny scénáře.

V oblasti elektráren začala společnost Huawei v uplynulém desetiletí určovat celosvětové trendy v oblasti inteligentních strunových střídačů. V budoucnu bude vyvíjet inteligentní měniče vytvářející síť, které integrují fotovoltaiku+ESS+síť+systém správy, a fotovoltaika se tak může stát hlavním zdrojem energie. Partnerství Huawei se společností China Resources Power v čínském městě Čching-chaj vedlo k prvnímu použití inteligentních měničů tvořících síť na světě a položilo tak základy pro nové průmyslové standardy. Kromě toho společnost Huawei pomohla čínským společnostem ACWA Power a Power Construction Corporation vybudovat v Saúdské Arábii největší projekt mikrosítě PV+ESS na světě, který dodává čistou elektřinu městu s přibližně jedním milionem obyvatel.

V komerční a průmyslové oblasti (C&I) podporuje společnost Huawei technologické inovace, aby nastavila aktivní bezpečnost jako standard a pomohla zákazníkům snížit emise uhlíku. V nadcházejícím desetiletí umožní univerzální řešení společnosti Huawei „Optimizer+PV+ESS+Charger+Management System“ provozovnám továrnám dosáhnout 100% energetické soběstačnosti.

V případě domácnosti se společnost Huawei snaží optimalizovat spotřebu jejich energie prostřednictvím klíčových technologií, jako je záložní napájení mimo síť, inteligentní plánování spotřeby energie v domácnostech pomocí asistenta s umělou inteligencí pro hospodaření s energií (EMMA) a propojení virtuálních elektráren (VPP). Tyto aktivity domácnostem přinesou energetickou nezávislost a soběstačnost.

Produkty FusionSolar pro všechny scénáře – fotovoltaické panely

Prezident divize pro průmyslovou inteligentní fotovoltaiku ve společnosti Huawei Digital Power Zheng Yue představil řešení FusionSolar Smart PV&ESS, které zajišťuje vytváření sítě, nízké sdružené náklady na výrobu energie (LCOE), vysokou spolehlivost a komplexní digitalizaci.

fotovoltaika, fotovoltaické panely, solární panely, solar edge

Řešení Huawei Smart PV&ESS funguje jak v síti, tak mimo ni, a nabízí o 40 % vyšší kapacitu obnovitelné energie a o 30 % nižší sdružené náklady na výrobu energie než běžná řešení. Jeho víceúrovňová bezpečnostní konstrukce 5+4 zajišťuje komplexní ochranu fotovoltaiky i ESS, která pokrývá jednotlivé komponenty i systémy a poskytuje robustní kybernetickou bezpečnost. Jeho úplná digitalizace umožňuje komplexní snímání všech částí elektrárny.

Zdroj: ČTK

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...