Elektroauta využívá šest procent firem, téměř pětina se k tomu chystá

Auta s elektrickým pohonem nyní při své činnosti využívá v Česku šest procent malých a středních firem a podnikatelů. Dalších více než 17 procent z nich je hodlá do svého vozového parku zařadit, vyplývá z průzkumu ČSOB Index očekávání firem.

Čím dál více firem

„Z výsledků je dobře patrné, že téma elektromobility řeší již každá čtvrtá firma v segmentu malých a středních podniků v ČR, což bylo donedávna těžko představitelné. Jsme rádi, že si firmy stále více uvědomují důležitost tématu ochrany přírody a klimatu,“ uvedl výkonný ředitel firemního bankovnictví ČSOB Pavel Prokop.

Nejsilnější zájem o elektromobilitu projevují firmy a živnostníci s obratem do tří milionů korun, mezi nimiž počítá s nákupem přes 19 procent z nich. U podniků s tržbami nad 40 milionů korun je to zhruba 13 procent.

„Fandím tomu“

„Jezdím v hybridním vozidle a v areálu máme také elektrovozítka. Fandím tomu,“ uvedla například majitelka firmy Velkolosinské pralinky Jana Kašparová. „Letos nainstalujeme fotovoltaiku a příští rok budeme vyměňovat auta,“ doplnila Jana Fišerová z rodinné cukrářské firmy Family Bakery.

Průzkum mezi více než 400 malými a středními firmami a podnikateli v ČR se uskutečnila letos v březnu a dubnu pro banku agentura Datank.

Český trh v prodejích elektroaut za světem výrazně zaostává, zájem brzdí vyšší cena i nedostatečná nabíjecí síť. V loňském roce se v tuzemsku prodalo 32.121 hybridů a elektromobilů, což je necelých 17 procent trhu.

zdroj: ČTK

Nejnovější články

Mohlo by se vám líbit...